google-site-verification: google8efedb6bc01a9601.html کانون بی خدایان و ندانم گرایان: آیا حضرت محمد معصوم بوده است؟

۱۰ مرداد ۱۳۸۹

آیا حضرت محمد معصوم بوده است؟

- آیا حضرت محمد معصوم (عاری از گناه و اشتباه )  بوده است؟

خیر. برای اثبات این موضوع که حضرت محمد معصوم و عاری از گناه نبوده دلایل متعددی وجود دارد که از آن جمله می توان به این نکات در قرآن  اشاره نمود:

آیا حضرت محمد معصوم بوده است؟
آیا حضرت محمد معصوم بوده است؟

1- ای رسول ما صبر کن وعده خدا حق است و بر گناه خود از خدا آمرزش طلب کن و صبح و شام به ذکر و ستایش خدای خود بپرداز .( قرآن .سوره مومن .آیه 55

2 - تا از گناه گذشته و آینده تو(محمد) در گذریم و نعمت خود را بر تو به حد کمال برسانیم و تورا به راه راست هدایت کنیم . (قرآن . سوره فتح . آیه 2)

3 - در آيات اولية سوره عبس، الله ، حضرت محمد را به خاطر روي گرداني از فردي نابينا ( عبدالله ابن امّ مکتوم ) مورد  سرزنش قرار داده و اين نشان مي دهد که حضرت محمد معصوم نبوده است بلکه در بعضي از مواقع گناهي انجام مي داد که مورد  سرزنش الله قرارمي گرفت:

عبوس و ترشرو گشت چون آنمرد نابینا به حضورش امد و تو چه می دانی شاید او مردی پارسا و پاکیزه صفت باشد اما انکه داراست ای رسول تو به او توجه کنی . اما انکس که به سوی تو می شتابد و او مرد خدا ترس و با تقوایی است تو  از توجه به او خودداری می کنی . (قرآن . سوره عبس . آیه 1-10)

4 - در آیه 98 سوره نحل الله صراحتا به حضرت محمد گوشزد می کند که از شر و وسوسه شیطان در امان نیست چرا که می دانیم معصوم کسی که شیطان توان نفوذ در وی را ندارد:

چون خواهی تلاوت قران کنی اول از شر وسوسه شیطان مردود به خدا پناه ببر. ( قرآن . سوره نخل . آیه 98) 

5 - ای رسول گرامی آیا ما تورا شرح صدر عطا نکردیم.و بارسنگین گناه را از تو دور داشتیم در حالیکه ان بار سنگین گناه ممکن بودپشت تو را گران دارد. (قرآن .سوره الانشراح .آیه 1-3 )  

6 - در سوره یونس الله اشاره به شک و دودلی حضرت محمد  به حقانیت قرآن کرده و می گوید:

پس هرگاه شک و ریبی از انچه به تو فرستادیم در دل داری از پیشینیان خود و علما اهل کتاب بپرس که همانا این کتابی از جانب خدای تو امد و ابدا در حقانیت ان نباید شک و دودلی به خود راه دهی.و نباید هرگز از آنان که تکذیب آیات خدا کنند باشی که از زیانکاران عالم خواهی شد. ( قرآن . سوره یونس . آیه 94)  

7 - در سوره انعام  الله به حضرت محمد تذکر می دهد که  نبايد براى جلب نظر مشركان، مؤمنان را از خود طرد كند :

و کسانى را که صبح و شام خدا را مى خوانند، و جز ذات پاک او نظرى ندارند، از خود دور مکن . نه چیزى از حساب آنها بر توست، و نه چیزى از حساب تو بر آنها  اگر آنها را طرد کنى، از ستمگران خواهى بود. ( قرآن . سوره انعام . آیه 52)

همانطور که ملاحظه کردید، حضرت محمد بارها توسط الله مورد سرزنش قرار گرفته است ، لذا باید گفت حضرت محمد معصوم (عاری از اشتباه و گناه) نبوده است.

حال سئوالی که پیش می آید آنست که چگونه شیعیان ادعا میکنند که امامان ایشان همگی معصوم و عاری از گناه و اشتباه بوده اند!!!نقد زندگی تاریخی حضرت محمد 
جن در قرآن و اسلام 
تناقضات قران
آیا حضرت محمد معصوم بوده؟

۱۶ نظر:

 1. سوره 66: التحريم// يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ لِمَ تُحَرِّمُ مَا أَحَلَّ اللَّهُ لَكَ تَبْتَغِي مَرْضَاتَ أَزْوَاجِكَ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ ﴿1﴾// اى پيامبر چرا براى خشنودى همسرانت آنچه را خدا براى تو حلال گردانيده حرام مى‏كنى خدا[ست كه] آمرزنده مهربان است (1)// حرام کردن حلال خداوند از انسان معصوم بعید است !// سوره 93: الضحى// أَلَمْ يَجِدْكَ يَتِيمًا فَآوَى ﴿6﴾ وَوَجَدَكَ ضَالًّا فَهَدَى ﴿7﴾// مگر نه تو را يتيم يافت پس پناه داد (6) و تو را سرگشته يافت پس هدايت كرد (7)// سوره 9: التوبة// عَفَا اللّهُ عَنكَ لِمَ أَذِنتَ لَهُمْ حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَكَ الَّذِينَ صَدَقُواْ وَتَعْلَمَ الْكَاذِبِينَ ﴿43﴾// خدايت ببخشايد چرا پيش از آنكه [حال] راستگويان بر تو روشن شود و دروغگويان را بازشناسى به آنان اجازه دادى (43)// چطور بدون اجازه کاری انجام داده که الله در این آیه الله خطاب میکند که او را می بخشد.

  پاسخحذف
 2. آیا حضرت محمد(ص) معصوم بوده است؟
  از آن جا که پیامبر باید معصوم باشد (چنانکه در جای خود مستدل گشته است ) با اثبات این مطلب که حضرت محمد(ص) پیامبر است ، می توان بر معصومیت او دلیل اقامه کرد. اما راه اثبات نبوت پیامبر اسلام سه طریق است :
  اول :جمع قرآین :سوابق زندگی هر انسانی راه اطمینان بخشی برای تشخیص درستی و نادرستی ادعاهای اوست ، مراجعه به زندگی چهل ساله ی پیامبر اسلام (ص) - که کتابهای تاریخی مستند برای ما گزارش کرده اند - بیان گر پاکی ، امانت ، صداقت ، راستی و درستی او در همه ی ابعاد زندگی بوده است . اطمینان مردم به او آن قدر زیاد بود که او را امین لقب دادند و در حدی از اخلاق حسنه قرار داشت که پس از بعثت ، دشمنانش - که از هر حربه ای استفاده می کردند - نتوانستند او را به خلاف کاری ، ظلم ، دروغ ، خیانت و هیچ آلودگی دیگری متهم سازند.
  در عین حال او در عین امی بودن ، حقایقی را برای بشر بیان می کد که اوج اندیشه ی انسان در مسایل خداشناسی ، انسان شناسی و راه و رسم صحیح زندگی به شمار می رود. وقتی این موارد در کنار یکدیگر قرار می گیرد، تردیدی باقی نمی گذارد که محمد بن عبدالله به حقیقت فرستاده ی خدا برای هدایت مردم بود.
  دوم :معرفی پیامبر پیشین . از مطالعه تاریخ به دست می آید که پیامبر پیشین ، بعثت پیامبر اسلام را بشارت داده بودند و گروهی از اهل کتاب ، در انتظار ظهور او روز شماری می کردند و نشان رهایی روشن و گویا از وی در دست داشتند.
  سوم :معجزه ، یکی از مهم ترین راههای اثبات نبوت آن است که مدعی نبوت معجزه بیاورد و از این طریق ارتباط خاص خود را با خدا برای مردم روشن سازد. کتاب های تاریخ و حدیث معجزات فراوانی را از پیامبر اسلام ثبت و ضبط کرده است ، مانند سخن گفتن سنگ ریزه در دستان او، (بحارالانوار، ج 17، صص 373 و 377 و دلائل النبوه ، ج 6، صص 64 و 65). انشقاق قمر، (دلائل النبوه ، ج 2، صص 261 - 268 و بحارالانوار، ج 17، ص 355). حرکت کردن درخت به سوی او و بازگشتن آن به محل اولیه ، (دلائل النبوه ، ج 6، صص 13 - 17) و... اما روشن ترین و ارزشمندترین آنها قرآن کریم است که معجزه جاودانی و همیشه باقی پیامبر اسلام است ، (نگا:در سنامه عقاید، علی شیروانی ، قم ، مرکز جهانی علوم اسلامی ، چاپ اول ، 1376 ش ، صص 154 - 159). و همین معجزه الهی صفاتی را برای رسول اکرم (ص) شمارش می کند که تنها در مورد معصوم صادق است ، (نگا:حاقه / 41، قلم / 5، اعرف / 157، آل عمران / 159، نجم / 2 - 4، شعرائ / 28، توبه / 129). بنابراین ، حال که اثبات شد حضرت محمد(ص) پیامبر است و پیامبر باید معصوم باشد، حضرت محمد(ص) نیز معصوم خواهد بود.
  و اما درباره گستره عصمت پیامبران و امامان(ع) باید دانست، از گذشته دور دو نظریه وجود داشته و دارد. برخی معتقدند پیامبران و به دنبال آنها امامان(ع) تنها در تلقی وحی و ابلاغ وحی معصوم هستند(اعتقادات شیخ صدوق)..
  برخی معتقدند پیامبران و امامان علاوه بر تلقی و ابلاغ وحی، حتی در تمام امور شخصی زندگی خود نیز معصوم می باشند(اعتقادات شیخ مفید).
  بنابراین شما به هر کدام از دو نظریه معتقد باشید ضرری به اعتقاد اسلامی شما وارد نمی شود. البته اعتقاد دوم نشانه معرفت بیشتر می باشد.
  توضیح مطلب این که:باید دانست راز عصمت در «علم و تقوا» نهفته است. به طوری که به هر مقدار علم به حقایق بیشتر باشد و تقوای آدمی مستحکم تر باشد از خطا و گناه بیشتر به دور خواهد بود.
  درباره پیامبران و امامان(ع) قدر متیقن آن است که در تلقی و ابلاغ وحی و بیان احکام شرعی و هدایت مردم به علم الهی متصل می باشند و پاکی و تقوای آنان به حدی می باشد که با حفظ امانت آنچه را که از سوی خداوند و یا پیامبر و امام قبلی به آنها رسیده است بدون کاستی و فزونی به مردم منتقل می کنند. لذا در این باره به طور کامل معصوم می باشند. چنان که در قرآن می خوانیم: «و ما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحی از سر هوس سخن نمی گوید این سخن او به جز وحی نیست» (نجم، آیه 3 و 4).

  پاسخحذف
 3. به نظر شما این چه کسی بوده که با محمد حرف میزده آیا واقعا از ماورا به او وحی میشده یا ماجرایی دیگه ای در کار بوده . واقعا قضیه وحی چی بوده که در برخی از ایات به خود محمد گوش زد میشده اگر خدا با او حرف نمیزده پس این که بوده که او را ملامت میکرده اگه خدایی در کار نبوده پس این سخنان از کجا به او وحی میشده؟

  پاسخحذف
 4. در مورده یکی از نظرات....
  این معجزات پیامبر از کجا اومده؟؟ چرا کسی نمیدونه....چرا هیچکس ازش خبر نداره...ما هم تاحالا نشنیدیم..!!!!!!
  ما و بالا تر از ما (در اصطلاح) فقط شق القمر و میدونن که شما هم ذکر کردید...ولی همونجور که هممون میدونیم... اخیرا واقعه ی شق القمر که حدود 1400 سال پیش به محمد و معجزه ی او نسبت داده شده...دوباره تکرار شده...که زمانش هم هر 1000 و اندی سال تکرار میشه ...که دلیل علمیشم...اینه که مدار قمر زمین و مریخ طی این هزار و ... سال به کمترین فاصلش از زمین یعنی ۶۳۴ مایلی میرسه و از دید ما هر دو یعنی مریخ و ماه به یک اندازه دیده میشند...که
  شاید در اونموقع بدلیل فقر علمی مردم...و ندونستن دلیلش این و به معجزات پیامبر نسبت میدن.....
  ....و ...خوب...اونا هم از خدا خواسته!!!!!

  پاسخحذف
 5. متاسفم برا همتون

  پاسخحذف
 6. ماجرای مرتد شدن کاتب وحی (عبدالله بن ابی سرح) چه بوده است؟

  عبدالله ابن ابی سرح که زمانی از نزدیک ترین اصحاب و محارم حضرت محمد بود و کاتب وحی بود.پس از مدتی نسبت به کیفیت نزول آیات قران و ماهیت وحی و پیغمبری حضرت محمد تردید کرد زیرا که او چندین بار کلمات وجملات آیات نازل شده را بدلخواه خود تغییر داد و حضرت محمد نیز ان آیات تحریف شده را پذیرفت.این امر شک ابی سرح را برانگیخت.سرانجام ابی سرح در مورد آیه"فتبارک الله احسن الخالقین"(سوره مومنون.آیه14) با پیغمبر اختلاف پیدا کرد او معتقد بود که:"این آیه را من سروده ام و محمد آنرا از من دزدیده است"(سوره انعام.آیه93)" اشاره به همین ماجراست.

  ابی سرح پس از این اختلاف از دین اسلام برگشت و حضرت محمد خون او را حلال ساخت. (تاریخ طبری.جلد 3.صفحه1187)

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اگه اینقدر دوست دارین دقیق شین باید این فرضیه رو هم در نظر بگیرین که کلی فرد بودن که می خواستن آیاتو دروغ جلوه بدن !
   اگه توطئه بوده این حرکت ابی سرح چی ؟
   اگه روشن فکرین یه طرفه به قاضی نرین حتی اگه به سودتونه !

   حذف
  2. اصولاً چرا کاتب وحی باید توطئه کنه و شبانه فرار کنه؟ کاتب وحی کسی‌ است که نسبت به کاری که انجام میده ایمان خیلی‌ قوی داره و خیلی‌ مضحکِ که همچین کاری بکنه. از اون گذشته شما با طرح تئوری توطئه در واقع خود محمد رو زیر سوال بردین که نتونسته یه کاتب مطمئن رو به کار بگیره. این با سجایا ی یه پیغمبر که خالی‌ از خطا و اشتباه باید باشه منافات داره.

   حذف
 7. شما در مورد قران در مقالات دیگہ میخواستید ثابت کنید کہ این کتاب ساختہ و پرداختہ خود حضرت محمد است نہ وحی الھی ولی در اینجا با ھمین قرانی کہ ساختہ حضرت محمدہ میخواین گناھان اونو اثبات کنید. فکر کنید، کدوم دیوونہ ای میاد کتابی بنویسہ بعد تو اون بہ خودش گیر بدہ و خودشو سرزنش کنہ ؟
  یا مثل اینکہ بہ گفتہ اریش فون دنیکن فضانوردای اون ور فضا اومدند و بہ حضرت محمد وحی فرستادند!
  لطفا دقیقا مشخص کنید کہ با زیر سوال بردن اصول اسلامی میخواین چی رو اثبات کنید؟ دانشمندان وقتی بر یک فرضیہ انتقاد میکنند خودشان حتما فرضیہ دیگہ ای دارند. شما وقتی میگید این خدا نبودہ کہ ادیان رو بخصوص اسلام رو بوجود اوردہ، پس چی بودہ ماجراھای پیامبران و کتاب ھاشون؟ آیا شما با اقای دنیکن موافق ھستید؟
  لطفا جواب منو بدین چون خیلی دوست دارم بدونم شما بہ کدام طرز فکری مربوط ھستین.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. درجواب ناشناس اخر
   جاری شدن چنین سخنانی حتی از یک بچه 8ساله هم بعیده.سوال شما این است که محمد چطور ممکن است در کتاب خودش به خود دستور دهد.
   خیلی ساده است.محمد اسم خدارو در این کتاب اورده تا به دیگران بگوید که یک وجود والا این دستورات را به ما می دهد تا با این کار عربها را فریب دهد که تا حدودی هم توانست
   دوم سوال کردید که با زیر سوال بردن اسلام چه چیزی را می خواهید ثابت کنید.
   عرض به خدمت شما به امر اصولا روشنگری می گویند .به بیان ساده تر چهره کثیف اسلام را برملا می کنند تا کسانی که اگاهی ندارند و یا در اعتقادات پلیدشان حبس شده اند این مطالب را بخوانند تا به حماقتشان پی ببرند

   حذف
 8. " ای رسول گرامی آیا ما تورا شرح صدر عطا نکردیم.و بارسنگین گناه را از تو دور داشتیم در حالیکه ان بار سنگین گناه ممکن بودپشت تو را گران دارد."

  این ترجمه غلطه !
  وزر معنی بار می دهد و نه لروما گناه !
  در شرح آیه اگه بخونین متوجه می شین !

  پاسخحذف
 9. می شه به من بگيد که بر اساس چه تعريفی معصوم کسيه که شيطان توان نفوذ در اونو نداره؟!

  پاسخحذف
 10. تمام معجزات پیامبران طبق اصول علمی قابل تشریحه....اگرم برخی معجزات فعلا قابل تفسیر نیست یعنی هنوز علم بشر به اون حد از کمال نرسیده!
  اگر شقالقمر معجزه پیامبر بوده نه تنها بخاطر به اصطلاح دونیم شدن ماهبلکه اشراف پیامبر به علم وزمان وقوع ان...که در ان روزگار وحتی الان هم داشتن علم به این مسئله خود معجزه بوده!

  پاسخحذف
 11. اهان پس دوست گرامی که میگی معجزه دیلیل علمی داره میشه دلیل علمی اژدها شدن عصای موسی چیه بگو یاد بگیریم ما هم معجزه کنیم فقط میترسم عصام اژدها شه خودمو بخوره جمع کنید بساط خرافاتو دروغا بابا اون محمد الاغ که ادعای بی سوادی میکردو مگفتندادم بی سواد مگه میتونه چنین ایاتی بگه اره که میشه مگه حرف مفت زدن کاری داره مگه با دستای خودش نوشته که بگیم اره معجزه شده اگه راس میگفت به دست خودش مینوشت که حالا هم این همه حرف از توش در نمیومد و اینم بگم که اون سلمان فارسی خیانت کار خایه مال نامرد همه اینارو به محمد یاد میداد اره پس کم شرو ور بگید دیگه بس کنید با تشکر از دوستای ضد اسلام وارش عزیز در پناه خرد

  پاسخحذف
 12. با توجه به اینکه نمی توان به خدا اعتقاد نداشت و وجود خدا برای انسان عاقل و صاحب شناخت از روز هم روشن تر است بنابراین تکلیف ما با خدا چیست؟اعتقاد به خدا حکم عقل سلیم است.اما دینداری یک مقوله خاص تری است برای اعتقاد به یک دین یا باید با پیامبر آن دین ارتباط بی واسطه داشت که به یقین رسید یا شواهد متقنی وجود داشته باشد که در نهایت انسان را با حقیقت دین آشنا کند.یکی از شواهد که خود قرآن مکرر به آن اشاره می کند اعجاز خود قرآن است!من با زبان عربی آشنا نیستم اما ریتم دلنشین و آهنگین قرآن مرا تحت تاثیر قرار می دهد در این میان برخی نکات ریز موجود در قرآن برای من بسیار حایز اهمیت بوده و اینکه اگر پیامبر خود خالق قرآن بوده چرا برای خودنمایی بیشتر به آنها اشاره نکرده؟و در قرون بعدی توسط محققین کشفق و به آن اشاره شده است:مثلا کلمه یوم و مشتقات آن به معنی روز در قرآن 365 بار تکرار شده کلمه شهر و مشتقات آن به معنی ماه 12 بار و برخی کلمه های متضاد هم در قرآن به تعداد مساوی ذکر شده اند مانند دنیا و آخرت و مشابه آن که الآن حضور ذهن ندارم ضمنا یک نکته که برای من جالب است کلمه سماوات به معنی آسمانها به صورت جمع آمده اما هرگز در قرآن کلمه ارضین به معنی زمینها نداریم و تنها به کلمه ارض به صورت مفرد اشاره شده است.یا در آیه ای از قرآن خورشید را چراغ و ماه را نور بیان کرده و مثلا نگفته خورشید و ماه را چراغ قرار دادیم.یعنی نور خورشید را مانند چراغ از خودش می داند و نور ماه را با روشنایی تعبیر می کند.به طور کلی شواهد و نکات مهمی در قرآن وجود دارد که بی توجهی به آن کم لطفی است ضمنا از آنجا که تاریخ سراسر ابهام است نمی توان با سرهم کردن چند داستان نسبتهای ناروا به افرادی داد که قبل از هر چیز به نیک نامی شهرت دارند.

  پاسخحذف
 13. دوستان من شما به خلقت این کهکشان ها نگاه کنید ببینید چه خدای بزرگی داریم ما واین خدایی که اسلام میگه چقدر حقیره واقیتش باور کنید چیزی ازاسمان نیامده این مسخره ترین حرف که بگی چیزی از اسمان اومده

  پاسخحذف

برچسب‌ها

کتاب (25) نقد-قرآن (21) فرگشت (20) فرگشت انسان (19) دانلود کتاب (18) تکامل تدریجی انسان (17) آتئیست (16) دگرگونش (15) نقد-قران (15) بیخدا (14) تکامل تدریجی (13) حضرت-محمد (13) فیلم مستند (13) کاریکاتور (13) خداناباور (12) زنان-حضرت-محمد (12) زنان-محمد (12) نقد-زندگی-حضرت-محمد (12) دانلود فیلم (11) انسان‌شناسی (10) سردهٔ انسان (10) نخستی‌شناسی (10) طنز (9) باستان‌شناسی (8) خدا (8) فیلم (8) داروین (7) دگرگونش انسان (7) نظریه فرگشت (7) نقد قرآن (7) استیون هاوکینگ (6) تکامل (6) ریچارد داوکینز (6) نژاد پرست (6) استیون ویلیام هاوکینگ (5) برهان اخلاقی (5) بریده کتاب (5) حضرت محمد (5) ندانمگرا (5) آگنوستیک (4) ادیان (4) برتراند راسل (4) بیگ بنگ (4) خرافات (4) عزاداری محرم (4) پروکونسول (4) کشتی نوح (4) امام حسین (3) جهنم (3) راسل (3) زنان (3) سوره نساء (3) عایشه (3) عزاداری (3) علم (3) فردریک کاپلستون (3) مستند (3) مستند علمی (3) مناظره (3) اسلام (2) اشرف مخلوقات (2) امام-علی (2) برایری زن و مرد اسلام (2) برده داری (2) برهان شر (2) توضیح-المسائل-امام-خمینی (2) توهین به مقدسات (2) جهان بیخدا (2) جهان وطن (2) جهش ژنتیکی (2) حفصه (2) خلقت گرایان (2) داروين (2) داروینیسیم (2) دانش (2) دندروپیتِکوس (2) دین (2) رساله (توضیح المسائل) امام خمینی (2) زمین شناسی (2) زن ستیزی (2) زن-در-اسلام (2) زنان در قرآن (2) سوره آل عمران (2) سوره صافات (2) سکس، مرگ و معنای زندگی (2) عوام (2) فرانتس کافکا (2) فضانورد (2) فیزیک (2) قرآن (2) لاورنس کراوس (2) ماریه-قبطیه (2) محمد بن عبدالله (2) مستند سکس، مرگ و معنای زندگی (2) میچیو کاکو (2) نجوم (2) نقد زندگی تاریخی حضرت محمد (2) نیل دگراس تایسون (2) هوموهابیلس (2) ویل دورانت (2) پوپولیست (2) پوپولیسم (2) کاسموس (2) کافکا (2) کعبه (2) کودک آزاری در اسلام (2) کوروش (2) DNA (1) GENIUS (1) Pink Floyd (1) spacex (1) آتاترک (1) آتاتورک (1) آدم و حوا (1) آریل دورانت (1) آزارجنسی (1) آزمایش-الهی (1) آلبر کامو (1) آلبرت-انيشتن (1) آموزه های قرآنی (1) آندره ژید (1) آنچه اسلام به ایران هدیه داد (صادق هدایت) (1) آگیپتوپیتکوس (1) آیا حضرت محمد معصوم بوده است؟ (1) ابراهیم (1) ابرنواختر (1) احکام شرعی (1) اختیار-در-قران (1) ادیسون (1) اربعین حسینی (1) ازدواج (1) اسامی قرانی (عربی) دختران و پسران (مونث و مذکر) (1) استالین (1) استجابت دعا (1) اسپیس ایکس (1) اشکالات علمی در قران (1) اعجاز-قرآن (1) افسانه سیزیف (1) ام حبیبه (1) امام زمان (1) انتخاب طبيعي (1) انترناسیونالیسم (1) انسان خدا را آفرید (1) انسان خدا را ساخت (1) انسان خردمند (1) انسان ماهر (1) انسانیت (1) انسان‌ راست قامت (1) انسان‌ کارورز (1) انفجار بزرگ (1) انکار خدا (1) انیشتن (1) ایات-متضاد-در-قران ، تضاد-در-قران (1) ایران (1) باروخ بندیک اسپینوزا (1) باغ فدک (1) برده داری در اسلام و قرآن (1) برده داری-در-قرآن (1) بـاور هـای دیـنـی (1) بنام انسان بخشنده مهربان (1) بی خدایان (1) بیخدایان (1) بیوگرافی (1) تاریخ طبری (تاریخ الرسل و الملوک) (1) تاریخ فلسفه (1) تاریخچه‌ زمان (1) ترس (1) ترور (1) ترور و کشتار در صدر اسلام (1) تسلا (1) تشکیل سیارات (1) تفسیر قرآن (1) تفسیرهای زندگی (1) تناقضات قرآن ، ناسخ و منسوخ در قرآن (1) تناقضات-در-قران، ناسخ-و-منسوخها-در-قران، ایات-متشابه (1) توتم و تابو (1) توضیح_المسائل (1) توهین و فحاشی در قرآن (1) جادوی فرگشت (1) جامعه ‌شناسی ‌خودمانی (1) جان-لنون (1) جد مشترک انسان (1) جنوبی کپی (1) جهان در پوست گردو (1) جهان های موازی (1) جهان چگونه کار می کند؟ (1) جهانی از عدم (1) جهنم در قرآن (1) جهنمیان (1) جویریه (1) حجاب (1) حجاب اجباری (1) حجاب اسلامی (1) حدود اسلامی (1) حدیث امام صادق، حدیث امام باقر، حدیث امام رضا، حدیث امام کاظم ، حدیث حضرت امام علی، حدیث حضرت محمد (1) حسن نراقی (1) حضرت ابراهیم (1) حضرت علی (1) حضرت محمد و کنیزش ماریه و آیات نازله در قرآن (1) حضرت یونس (1) حضرت-علی (1) حلال و حرام در اسلام (1) حمله اعراب به ایران ، انگیزه اعراب در حمله به ایران ،جنگ جلولا و نهاوند (1) حکمت شادان (1) حیات تصادفی (1) خالد بن ولید بن مغیره مخزومی ملقب‌ به «سیف الله» (1) خدا بزرگ نیست (1) خدا در نگاه گرسنگان (1) خدا و ترس (1) خداناباوران (1) خدیجه (1) خردگرا (1) خلفای-راشدین (1) خودکشی (1) دانش رباتیک (1) در حاشیه عزاداری ماه محرم (1) درخت حیات (1) درد مشترک (1) دریوپیتکوس (1) دزموند جان موریس (1) دستور قتل (1) دين آبا و اجدادي (1) دی ان ای (1) دیالوگ فیلم (1) دین صلح (1) دینداری (1) رابرت گرین اینگرسول ، احمد کسروی ، سم هریس ، ویکتور هوگو ، نیچه ، برتراند راسل ، آلبرت انیشتن (1) رساله امام خمینی (1) رساله-امام-خمینی (1) روحانيون (1) ریحانه (1) زن در اسلام (1) زنان حضرت محمد ( صفیه ) (1) زندگی پی (1) زيگموند فرويد (1) زینب (1) ساعت ساز نابینا (1) سام هریس (1) ستاره (1) سر بریدن در اسلام (1) سفرنامه (1) سم هریس (1) سهم الارث در قران و اسلام (1) سوده (1) سوره انعام (1) سوره توبه (1) سوره تکویر (1) سوره یونس (1) سوره-احزاب (1) سوره-بقره (1) سوره-تحریم (1) سوره‌ های قرآن (1) شبه علم (1) شیعه (1) صادق هدايت (1) صدر اسلام ، حضرت محمد ، حضرت علی،ابوبکر،عثمان،سقیفه بنی ساعد،ایات شیطانی،کشتار اقوام یهود (1) صدر-اسلام (1) طالع بینی (1) طراحی هوشمند (1) طرح بزرگ (1) عباس کیارستمی (1) عدالت آسمانی (1) عرفان (1) عرفان حلقه (1) علائم ظهور (1) عوام فریب (1) غسل تعمید (1) فاشیسم (1) فال (1) فالگيری (1) فرانسوا ماری آروئه ، ولتر (1) فروع دین اسلام (1) فروید (1) فرگشت تولید مثل جنسی (1) فریدریش نیچه (1) فضا (1) فضایل روحی و فضایل عقلی (1) فلسفه (1) فلسفه زندگی (1) فناوری (1) قادر مطلق (1) قانون مجازات اسلامی (1) قاچاق دختران ایرانی (1) قبایل-یهودی (1) قرآن . سوره تبت (1) قرآن و زنان حضرت محمد (1) قران-و-زنان-حضرت-محمد (1) قضیه شکل اول، شکل دو (1) كاريكاتور (1) كاريكاتور عصبانيت موسي (1) ماریه (1) مدینه منوره (1) مذهب (1) مراسم حج (1) مرگ (1) مسئله شر (1) مساحقه (1) مستند تلویزیونی ریشه همه پلیدی ها ؟ (1) مستند ریشه همه شر (1) مستند نابغه (1) مسخ (1) معجزه (1) معجزه اسلام (1) معجزه-قرآن (1) مغالطه (1) مهبانگ (1) موزیکال (1) میمون برهنه (1) میمون درختی (1) میمون مصری (1) میمونه (1) نئاندرتال (1) نابرابری جنسیتی (1) ناخوشايندهای فرهنگ (1) نام-زنان-حضرت-محمد (1) نام-زنان-محمد (1) نفد-قرآن (1) نقد زندگی تاریخی امام علی ،نقش امام علی در کشتار و ترور مخالفان (1) نقد قرآن در محور حدیث (1) نقد-سوره-آل-عمران (1) نهج البلاغه (1) نهیلیسم (1) نگاهی به عملکرد ادیان توحیدی (1) نیچه (1) همجنس گرایی اقایان (1) همجنس گرایی بانوان (1) هنر (1) هوشمندانه سؤال كنید (1) هومو هابیلس (1) هوموارکتوس (1) هوموارگساتر (1) هوموساپینس (1) هوگو ، موري ،‌ توخلسكي ، مارتين ترمان ،‌هاوس ، تامس هاكسلي ، چگوارا ، تاگور ، داروين ، (1) هیچنز (1) واژه نامه (1) وحشت (1) وعده بهشت (1) ولتر،اسپینوزا (1) يك آتئيست در ميان مسلمانان (1) پائولو کوئیلو (1) پسر-حضرت-محمد (1) پلِسیاداپیس (1) پندار خدا (1) پوچ گرایی (1) پیام خدا (1) پیدایش شعوبیه ، ( حزب شیعه ) زندیق ، (1) پیش بینی آینده انسان (1) چارلز داروین (1) چرا درمانده ایم؟ (1) ژان پل سارتر (1) ژن (1) ژن خودخواه (1) ژنهای فضایی (1) کارل سیگان (1) کارل سیگن (1) کاریکاتور ( تجاوز به دگراندیش ) (1) کاریکاتور ( ظهور امام زمان ) (1) کاریکاتور حضرت محمد (1) کافر (1) کتاب انسان خردمند (1) کتاب تاریخ فلسفه غرب (1) کتاب تفسیرهای زندگی (1) کتاب جهان بیخدا (1) کتاب زندگی پی (1) کتاب پایان ایمان (1) کتابخوانی (1) کره زمین (1) کریستوفر اریک هیچنز (1) کریستوفر هیچنز (1) کشتار در اسلام (1) کشتار-صدر-اسلام (1) کفر (1) کوانتوم (1) کودک آزاری (1) کیارستمی (1) گزیده کتاب (1) گسترش اسلام (1) گیگانتوپیتکوس (1) یازده دقیقه (1) یان مارتل (1) یونس (1) ﮐﻮﭘﺮﻧﯿﮏ (1) ﺍﺷﺮف ﻣﺨﻠﻮﻗﺎﺕ (1) ﺩﺍﺭﻭﯾﻦ (1) ﻓﺮﻭﯾﺪ (1)